Sober Table bartender mixing a cocktail with Niets Co alcohol-free spirits including Botaniets and Havaniets.

Alcohol-Free Aperitifs & Bitters

Skip to results list
Active filters:
4 items
Sort Featured
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:
Sort Featured
  • NIETS Aperiniets Original Alcohol-Free Aperitif 0.0% – 700 ml

    Botanical aperitivo · Citrus & Bitter · Italy · 0.0% ABV · 700 ml

    €24,90 Unit price €35,57/L
    View store information

    NIETS Aperiniets Original Alcohol-Free Aperitif 0.0% – 700 ml

  • NIETS Havaniets Original Alcohol-Free Rum Alternative 0.0% – 500 ml

    Dark spirit alternative · Vanilla & Spice · Belgium · 0.0% ABV · 500 ml

    €35,90 Unit price €71,80/L
    View store information

    NIETS Havaniets Original Alcohol-Free Rum Alternative 0.0% – 500 ml

  • NONA Spritz Alcohol-Free Aperitif 0.0% – 700 ml

    Bright citrus, refined bitterness, and herbaceous depth — a modern spritz at 0.0% alcohol.

    €32,90 Unit price €47,00/L
    View store information

    NONA Spritz Alcohol-Free Aperitif 0.0% – 700 ml

  • NONA Spritz Non-Alcoholic Aperitif 200 ml

    Bright citrus, refined bitterness, and herbaceous depth — a modern spritz at 0.0% alcohol.

    €14,50 Unit price €72,50/L

Discover alcohol-free aperitifs selected for spritz moments, simple serves and before-dinner drinks. This collection brings together bitter, botanical and aperitif-style alternatives with aromatic depth, balance and a grown-up taste experience — without alcohol.

Serve with tonic, soda, citrus or alcohol-free sparkling wine, or use as a base for easy aperitif cocktails. Each bottle is chosen for flavour, versatility and occasion, from bright citrus styles to more bittersweet aperitif profiles.

💡 Did you know? The word “aperitif” comes from the Latin aperire, meaning “to open” — traditionally enjoyed before a meal to awaken the appetite.