Person holding a bottle of Colibrì Spumante Rosé alcohol-free sparkling wine outdoors.

Colibrì

Skip to results list
Active filters:
5 items
Sort Featured
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:
Sort Featured
  • Colibrì Spumante White Alcohol-Free Sparkling Wine 0.0% – 750 ml

    A crisp Italian sparkling wine crafted from Glera — 0.0% ABV, lively bubbles, no compromise.

    322,00 Kč Unit price 429,33 Kč/L
    View store information

    Colibrì Spumante White Alcohol-Free Sparkling Wine 0.0% – 750 ml

  • Colibrì Spumante Rosé Alcohol-Free Sparkling Wine 0.0% – 750 ml

    A fresh Italian rosé sparkling wine crafted from Glera and Merlot — 0.0% ABV, vibrant fruit, no compromise.

    322,00 Kč Unit price 429,33 Kč/L
    View store information

    Colibrì Spumante Rosé Alcohol-Free Sparkling Wine 0.0% – 750 ml

  • Colibrì Red Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

    A smooth Italian red crafted from Merlot Khorus — 0.0% ABV, velvety character, no compromise.

    297,00 Kč Unit price 396,00 Kč/L
    View store information

    Colibrì Red Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

  • Colibrì White Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

    A fresh and elegant Italian white crafted from Traminer — 0.0% ABV, refined character, no compromise.

    297,00 Kč Unit price 396,00 Kč/L
    View store information

    Colibrì White Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

  • Colibrì Alcohol-Free Wine Discovery Set – 4 × 750 ml

    Four Italian wine styles at 0.0% ABV — still white, red and two sparkling wines. 4 × 750 ml.

    1.238,00 Kč Unit price 412,67 Kč/L
    View store information

    Colibrì Alcohol-Free Wine Discovery Set – 4 × 750 ml

Discover Colibrì at Sober Table — Italian alcohol-free wines crafted for everyday enjoyment. Fresh, fruit-forward and easy to drink, they offer a balanced and accessible approach to alcohol-free wine.

Made in Italy from carefully selected grapes, Colibrì wines combine modern dealcoholisation with a focus on flavour, balance and drinkability. The collection includes 0.0% white, red, rosé and sparkling wines with a fresh character and modern alcohol-free style.

💡 Did you know? PIWI (Pilzwiderstandsfähige Rebsorten) stands for modern grape varieties developed to be more naturally resistant in the vineyard, helping reduce the need for chemical treatments and supporting more sustainable winemaking.