Moderato alcohol-free Pinot Noir red wine being poured into a glass with cheese on a wooden board.

Alcohol-Free Red Wine

Skip to results list
Active filters:
6 items
Sort Featured
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:
Sort Featured
  • Moderato La Cuvée Originale Rouge Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

    Still Wine · Cabernet Sauvignon & Cabernet Franc · Bordeaux, France · 0.0% ABV · 750 ml

    313,00 Kč Unit price 417,33 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Originale Rouge Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

  • Moderato La Cuvée Révolutionnaire Pinot Noir Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

    Red Wine · Pinot Noir · Languedoc (Limoux), France · <0.5% ABV · 750 ml

    445,00 Kč Unit price 593,33 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Révolutionnaire Pinot Noir Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

  • Colibrì Red Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

    A smooth Italian red crafted from Merlot Khorus — 0.0% ABV, velvety character, no compromise.

    298,00 Kč Unit price 397,33 Kč/L
    View store information

    Colibrì Red Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

  • Moderato La Cuvée Révolutionnaire Merlot–Tannat Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

    Red Wine · Merlot & Tannat · Gascogne, France · <0.5% ABV · 750 ml

    395,00 Kč Unit price 526,67 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Révolutionnaire Merlot–Tannat Alcohol-Free Red Wine – 750 ml

  • LUSSORY Premium Merlot Non-Alcoholic Red Wine 750 ml

    A smooth, medium to full-bodied Spanish Merlot — 0.0% ABV, rich character, no compromise.

    198,00 Kč Unit price 264,00 Kč/L
    View store information

    LUSSORY Premium Merlot Non-Alcoholic Red Wine 750 ml

  • LUSSORY Organic Merlot Non-Alcoholic Red Wine 735 ml

    A smooth, medium-bodied organic Spanish Merlot — 0.0% ABV, naturally crafted, no compromise.

    213,00 Kč Unit price 289,80 Kč/L
    View store information

    LUSSORY Organic Merlot Non-Alcoholic Red Wine 735 ml

Discover alcohol-free red wine selected for dinners, pasta, cheese and slower food moments. This collection brings together still non-alcoholic red wines with fruit, structure and a true wine experience — without alcohol.

From soft, easy-drinking reds to deeper styles with more presence, each bottle is chosen for taste, balance and food pairing. A considered choice for everyday meals, gifting and moments when you want red wine in an alcohol-free style.

💡 Did you know? Non-alcoholic reds retain their color and tannins because alcohol is removed only after fermentation, preserving their true structure.