Moderato Chardonnay alcohol-free white wine served by the pool with a glass, relaxed summer setting.

Alcohol-Free White Wine

Skip to results list
Active filters:
7 items
Sort Featured
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:
Sort Featured
  • Colibrì White Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

    A fresh and elegant Italian white crafted from Traminer — 0.0% ABV, refined character, no compromise.

    298,00 Kč Unit price 397,33 Kč/L
    View store information

    Colibrì White Alcohol-Free Wine 0.0% – 750 ml

  • Moderato La Cuvée Révolutionnaire Colombard Alcohol-Free White Wine – 750 ml

    White Wine · Colombard · Gascogne, France · <0.5% ABV · 750 ml

    395,00 Kč Unit price 526,67 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Révolutionnaire Colombard Alcohol-Free White Wine – 750 ml

  • Moderato La Cuvée Originale Le Blanc Alcohol-Free White Wine – 750 ml

    Still Wine · Sauvignon Blanc & Colombard · Gascogne, France · 0.0% ABV · 750 ml

    313,00 Kč Unit price 417,33 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Originale Le Blanc Alcohol-Free White Wine – 750 ml

  • Moderato La Cuvée Révolutionnaire Chardonnay Alcohol-Free White Wine – 750 ml

    White Wine · Chardonnay · Gascogne, France · <0.5% ABV · 750 ml

    445,00 Kč Unit price 593,33 Kč/L
    View store information

    Moderato La Cuvée Révolutionnaire Chardonnay Alcohol-Free White Wine – 750 ml

  • LUSSORY Organic Chardonnay Non-Alcoholic White Wine 735 ml

    A fresh and elegant organic Spanish Chardonnay — 0.0% ABV, naturally crafted, no compromise.

    213,00 Kč Unit price 289,80 Kč/L
    View store information

    LUSSORY Organic Chardonnay Non-Alcoholic White Wine 735 ml

  • LUSSORY Premium Chardonnay Non-Alcoholic White Wine 750 ml

    A fresh and elegant Spanish Chardonnay — 0.0% ABV, refined character, no compromise.

    198,00 Kč Unit price 264,00 Kč/L
    View store information

    LUSSORY Premium Chardonnay Non-Alcoholic White Wine 750 ml

  • PRIMA PAVÉ Bianca D’Or Non-Alcoholic White Wine 750 ml

    Silky texture and vivid acidity — a refined still white, 0.0% ABV.

    545,00 Kč Unit price 726,67 Kč/L

Discover alcohol-free white wine selected for dinners, seafood, salads and lighter dishes. This collection brings together still non-alcoholic white wines with freshness, balance and a true wine experience — without alcohol.

From crisp and refreshing styles to more aromatic white wines, each bottle is chosen for taste, structure and food pairing. A thoughtful choice for everyday meals, gifting and moments when you want white wine in a lighter alcohol-free style.

💡 Fun fact: Modern dealcoholizing methods like reverse osmosis can preserve delicate aromas even in chilled white wines.