Sober Table alcohol-free apéro with Yoleau drinks enjoyed by friends on a sunny French terrace.

Alcohol-Free Spritz

Skip to results list
Active filters:
8 items
Sort Featured
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:
Sort Featured
  • Yoleau Bitter Orange Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

    Mocktail · Citrus & Bitter · France · 0.0% ABV · 250 ml

    123,00 Kč Unit price 492,00 Kč/L
    View store information

    Yoleau Bitter Orange Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

  • Yoleau Elderflower Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

    Mocktail · Floral & Citrusy · France · 0.0% ABV · 250 ml

    123,00 Kč Unit price 492,00 Kč/L
    View store information

    Yoleau Elderflower Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

  • Yoleau Raspberry Timut Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

    Mocktail · Fruity & Spicy · France · 0.0% ABV · 250 ml

    123,00 Kč Unit price 492,00 Kč/L
    View store information

    Yoleau Raspberry Timut Spritz Mocktail 0.0% – 250 ml

  • SIR. JAMES 101 Alcohol-Free Spritz Aperitif 0.0% – 250 ml

    Mocktail · Bitter Orange & Citrus · Belgium · 0.0% ABV · 250 ml

    68,00 Kč Unit price 272,00 Kč/L
    View store information

    SIR. JAMES 101 Alcohol-Free Spritz Aperitif 0.0% – 250 ml

  • Yoleau Bitter Orange Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

    Mocktail · Citrus & Bitter · France · 0.0% ABV · 3 × 250 ml

    343,00 Kč Unit price 457,33 Kč/L
    View store information

    Yoleau Bitter Orange Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

  • Yoleau Raspberry Timut Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

    Mocktail · Fruity & Spicy · France · 0.0% ABV · 3 × 250 ml

    343,00 Kč Unit price 457,33 Kč/L
    View store information

    Yoleau Raspberry Timut Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

  • Yoleau Elderflower Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

    Mocktail · Floral & Citrusy · France · 0.0% ABV · 3 × 250 ml

    343,00 Kč Unit price 457,33 Kč/L
    View store information

    Yoleau Elderflower Spritz Mocktail 0.0% – 3 × 250 ml

  • SIR. JAMES 101 Alcohol-Free Paloma 0.0% – 12 Pack (12 × 250 ml)

    Party Pack · Grapefruit & Lime · Belgium · 0.0% ABV · 12 × 250 ml

    750,00 Kč Unit price 250,00 Kč/L
    View store information

    SIR. JAMES 101 Alcohol-Free Paloma 0.0% – 12 Pack (12 × 250 ml)

Discover alcohol-free spritz drinks selected for aperitif moments, terrace tables, hosting and easy celebration. This collection brings together ready-to-drink spritz-style serves with freshness, gentle bitterness and a light grown-up taste — without alcohol.

No mixing is needed: simply chill, open and serve. From citrusy aperitif styles to fruit-led spritz drinks, each bottle is chosen for taste, balance and effortless serving.

💡 Did you know?  The spritz originated in 19th-century Venice, when wine was lightened with sparkling water to create a more refreshing, easy-drinking style.